Talent Acquisition & HR Specialist

Nivel carieră: Început. (1-2 ani).

Tipul Job-ului: Full-time.

Locația: București.

Ce fel de atitudine căutăm:
• Responsibilitate: Abilitatea de a răspunde în mod proactiv, de a lua măsuri și de a căuta soluții la provocările zilnice;
• Abilitatea de a lucra confortabil și diplomatic între departamente, într-un mediu antreprenorial de dimensiuni medii;
• Abilitatea de a gestiona incertitudinea;
• Capacitatea de a auto-evalua performanța;
• Abordare Out-of-the-box pentru rezolvarea provocărilor;
• Responsabilitate în acceptarea feedback-ul primit, acesta fiind cu scopul de a îmbunătăți cariera profesională;
• „Intellectual Curiosity”.

Ce ar trebui să aduci echipei noastre:
Abilitatea de a interacționa cu oamenii (o ai sau ești dispus să o dobândești cu ajutorul jobului):
• Abilitatea de a gestiona și comunica emoțiile. Dorința de a crește emoțional;
• Abilitatea de a gestiona răspunsul emoțional la factorii de stres;
• Abilitatea de a face o pauză între stimul și răspuns pentru crearea timpului necesar gândirii raționale și/sau relaxării emoționale;
• Abilitatea de a gestiona, organiza și rezolva multiple interogări; Bune abilități de planificare, prioritizare, organizare și gestionare a timpului;
• Bun negociator, facilitator și mediator care știe când să vorbească și când să asculte;
• Bun planificator, prioritizare și organizare, abilități de gestionare a timpului;
• Abilități interpersonale puternice pentru a comunica cu mai multe părți interesate și a le influența în funcție de obiectiv.

Abilități puternice:
• Minim 2 ani experiență;
• Minim 1 an experiență în căutarea candidaților folosind diferite canale de căutare (ex. platforme profesionale, rețele sociale);
• Expertiză tehnică cu capacitatea de a înțelege și a explica cerințele postului pentru rolurile din cadrul departamentului IT;
• Cel puțin 3 angajări pe roluri de infrastructură IT și 3 angajări pe roluri de dezvoltare software;
• Cunoștințe Microsoft Office;
• Diploma de licență sau master;
• Bune abilități de comunicare în limba engleză;
• Cunoștințe în domeniul infrastructurii IT și a tehnologiilor de dezvoltare software.

Ar fi un plus, dar nu este obligatoriu:
• Diplomă de licență în domeniul tehnic;
• Experiență de lucru cu JIRA.

Ce vei face:
Responsabilități Talent Acquisition:

• Asigurarea procesului de recrutare end-to-end începand cu căutarea, interviul telefonic, interviul HR, menținerea comunicării cu candidatul și facilitarea urmăririi interviurilor, medierea sesiunilor de informare la finalul procesului de interviu către o decizie finală;
• Dezvoltarea și menținerea unei game puternice de candidați calificați prin diverse canale, utilizând LinkedIn Recruiter, forumuri specializate de locuri de muncă, rețele sociale, recomandări, evenimente de recrutare sau orice alte mijloace;
• (Vei învăța) Negocierea și gestionarea întregului proces de ofertă prin parteneriat cu managerii de angajare/ liderii de echipă, managementul superior, managerul HR;
• Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu agenții de recrutare și firme de recrutare terțe.

√ Pentru rolul de Talent Acquisition în primele 6-9 luni vei beneficia de sprijin complet din partea unui recrutor IT experimentat cu peste 4 ani experiență și 20 de posturi închise.

Responsabilități HR Specialist:
• Support and facilitate performance evaluation process;
• Support and implement HR aspect of teambuilding and other company events;
• Support in supervising that HR policies are respected;
• Support in creating and managing work context management (policies, rules, procedures e.g. work from anywhere policy);
• Support in creating HR financial and non financial reports to management.

√ Pentru rolul de HR Specialist vei primi sprijin complet de coaching și mentorat din partea managerului HR cu peste 8 ani experiență în dezvoltarea afacerilor, antreprenoriatului, managementului HR și domeniul administrativ.